تابلو کامپوزیت ، تابلو سازی کامپوزیت ، قیمت تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت همانطور که از نامش نیز پیداست از کامپوزیت در ساخت آن استفاده است و سر در شرکت ها، مغازه ها، فروشگاه های بزرگ و بسیاری از ساختمان ها با کاربری گوناگن به کار برده میشود. تابلو کامپوزیت که در تابلوسازی طراحی و تولید میشود از مزیت های زیادی برخوردار است که از جمله این مزیت ها میتوان به تنوع در رنگ، وزن کم، مقاومت بالا در شرایط جوی گوناگون و همچنین حالت پذیر بودن آن اشاره نمود. مزیت های نام برده شده تابلو کامپوزیت باعث شده تا تابلوسازی و همچنین صنوف مختلف تمایل زیادی به استفاده از آن نشان دهند.

تابلو سازی کامپوزیت

تابلو سازی کامپوزیت به دلیل تقاضای بالای مشتریان هر روز در حال افزایش است و تعداد زیادی از تابلوسازی ها که تمایل زیادی به ساخت این نوع تابلو از خود نشان نمیدادند به دلیل تقاضای زیاد مجبور به تهیه متریال ها و تجهیزات مناسب برای تولید تابلو کامپوزیت شده اند. تابلوسازی کامپوزیت به ابزارآلات و همچنین ورق های کامپوزیت نیاز دارد که در کنار این ملزومات باید از تولید کنندگان و سازندگان با تجربه نیز بهره گرفته شود. گروه تابلوسازی راما یکی از برترین تابلوسازی کامپوزیت در کشور است که تا کنون تعداد زیادی تابلو از نوع کامپوزیتی را طراحی، تولید و نصب نموده است.

تابلو کامپوزیت

سفارش تابلو کامپوزیت

برای سفارش تابلو کامپوزیت باید به تابلوسازی مراجعه نمایید که البته هر تابلوسازی نیز را نباید انتخاب کنید. سفارش تابلو کامپوزیت را بهتر است به تابلوسازی بسپارید که امکانات مناسب و همچنین تجربه ساخت تابلو از نوع چلنیوم را داشته باشد. برای سفارش تابلو کامپوزیت شرکت و مجموعه ای را انتخاب کنید که در طراحی، ساخت و همچنین پیاده سازی تابلو کامپوزیت از مهارت بالایی برخوردار باشد. برای سفارش تابلو کامپوزیت اگر به دنبال یک تابلوسازی حرفه ای هستید بهتر است اولین تماس خود را با گروه تابلوسازی راما برقرار کنید.

قیمت تابلو کامپوزیت

قیمت تابلو کامپوزیت میتواند نسبت به ابعاد تابلو، نوع کامپوزیت و همچنین طرحی که برای تابلو انتخاب نموده اید متفاوت باشد. اما قیمت تابلو کامپوزیت در گروه تابلوسازی راما با توجه به بودجه و همچنین سفارش مشتری بسیار مناسب و منصفانه در نظر گرفته شده است و خرید شما کاملا اقتصادی و مقرون بصرفه خواهد بود. گروه تابلوسازی راما متشکل از یک تیم با تجربه و با تجهیزات مدرن میباشد که فعالیت خود را با افزایش تقاضا آغاز نمود و در حال حاضر نیز به یکی از بزرگترین شرکت های تابلوسازی بدل شده است.

تاریخچه کامپوزیت :

تاریخچه ابداع ورق کامپوزیت به سال 1969 برمی گردد که برای اولین بار توسط کشور آلمان مورد بهره برداری قرار گرفت . امروزه ورق کامپوزیت یکی پراستفاه ترین نوع ورق برای ایجاد نماهای زیبا و ساخت تابلوی تبلیغاتی می باشد . کامپوزیت از منظر لغوی به معنی مخلوط مرکب می باشد و ترکیبی از لایه های متعدد است . کامپوزیت حاوی دو بخش ذرات  به هم چسبیده و ماده محصور کننده می باشد ، ذرات به هم چسبیده پوسته ای متشکل است از دو ورق آلومینیوم و هسته میانی پلی اتیلن که ضخامت آن  با لایه های چسب در کل  به 4 میلی متر می رسد . سطح آلومینیوم هم با پوشش رزین به صورت حفاظت شده در می آید . از ورق کامپوزیت هم در نمای ساختمان ها و هم برای ساخت تابلو کامپوزیت استفاده می شود .

تابلو کامپوزیت چیست ؟

یکی دیگر از روشهای رایج ساخت تابلوهای تبلیغاتی که امروزه به عنوان یک تبلیغات مدرن کاربرد زیادی دارد تابلو کامپوزیت است . برای ساخت بدنه تابلو کامپوزیت از ورق کامپوزیت و برای درج پیام تبلیغاتی از انواع حروف برجسته استفاده می شود .

اجزای تشکیل دهنده کامپوزیت

آهن آلات و اتصالات

ورق یا پوشش کامپوزیت

 

روکش مخصوص

مزایای تابلو کامپوزیت :

حاوی آلیاژ مقاوم ،  بادوام و سبکی است

قابل پیاده سازی در رنگهای دلخواه

بستری مناسب برای نصب انواع حروف برجسته

در برابر شرایط آب و هوایی و اشعه ماورا بنفش مقاوم  می باشد .

به دلیل خاصیت پاکسازی خودکار در مقابل گرد و غبار و آلودگی های محیطی کثیف نمی شود و دائما براق و زیبا جلوه می کند

به راحتی می توان ورق کامپوزیت را به شکل و فرم دلخواه درآورد .

قابل شستشو

ضد زنگ

ضد حریق و عایق حرارت

قیمت تابلو کامپوزیت :

بسته به ضخامت ورق ها و رنگ مدنظر قیمت تابلو کامپوزیت متفاوت می باشد ورقهای ضخیم تر دارای دوام و کیفیت بالاتری هستند در نتیجه قیمت ورق کامپوزیت ضخیم تر، بالاتر از ورق ظریفتر است .

قابلیت های تابلو کامپوزیت :

قابل دسترس بودن در اقصی نقاط جهان

هزینه نصب و اجرای تابلو کامپوزیت نسبت به متریال های دیگر کمتر می باشد .

به دلیل آماده بودن ورق های کامپوزیت زمان اجرا و نصب کوتاه تری می طلبد .

در عصر امروز کامپوزیت یکی از بروزترین و زیباترین تابلوهای تبلیغاتی و زیباسازی نما محسوب می شود و اکثرا برای ساخت تابلو سر در مغازه و یا نماهای ساختمان ها و جایگاه های سوخت مورد استفاده قرار می گیرد .

ساخت تابلو کامپوزیت با حروف برجسته

در ساخت این نوع تابلوی تبلیغاتی از متریال کامپوزیت برای زمینه حروف بهره گرفته می شود نوع حروف درج شده بر روی این متریال به سلیقه و بودجه مشتری بستگی دارد هر چه جنس با کیفیت تر انتخاب شود قیمت تابلو کامپوزیت بیشتر خواهد شد .

نوع حروف بکاررفته در تابلو کامپوزیت می تواند از حروف برجسته پلاستیک ، حروف برجسته چلنیوم ، حروف برجسته فلزی ، حروف برجسته استیل و سایر حروف برجسته باشد .

طراحی تابلو کامپوزیت می تواند ساده یا اینکه ترکیبی از چند رنگ متفاوت و یا تلفیقی از دو یا سه متریال باشد .

معایب استفاده از پانل کامپوزیت :

قیمت بالا نسبت به روشهای سنتی

نوع بی کیفیت چینی آن با ایجاد ضربه محکم و جدی دچار فرورفتگی می شود .

 ◇ تفاوت های نمای کامپوزیت با سایـر نمـاهای موجود

 ◇◇◇ در دنیای امروز در سطح شهرها نماهای مختلفی از جمله نمای سنگی، نمای سکوریت یا شیشه ای، نمای چوبی و.. را نظاره می نماییم اما در میان این نما ها، نمای کامپـوزیت امروزه در حال تبدیل شدن به انتخاب نخستین بسیاری افراد می باشد.

 ◄ برخی از اصلی ترین عوامل انتخاب نمــای کــامپـوزیت :

  1. ورقهای آلومینیوم کامپوزیت در حال حاضر در اقصی نقاط دنیا به سهولت در دسترس می باشند .
  2. هزینه نصب و اجرای آن به نسبت سایر متریال ها کمتر می باشد .
  3. زمان اجرای پروژه با توجه به آماده بودن ورق های کامپوزیت بسیار کوتاه تر می باشد .
  4. پایداری ایستایی مطلوب در برابر شرایط مختلف آب وهوایی، نمای کامپوریت در برابر شرایط جوی مختلف هرگز رنگ و زیبایی خود را از دست نخواهد داد .
  5. کامپوزیت در حال حاضر در جرگه بروزترین و زیباترین نمــاها در دنیا محسوب می شود .

☑ برتری ها و مزایای ورق های کامپوزیت در نمای ساختمان و تابلـو تـبلیغـاتی

1.استحکام در عین سبک بودن

2.سطوح هموار و یکنواخت بودن رنگ

3.شکل پذیری آسان

4.تنوّع در رنگبندی

5.مقاومت بالا در برابر حریق

6.عملکرد غیریکپارچه در تکان های شدید و زلزله

7.امکان آب بندی نما

8.بدون نیاز به شستـشو مداوم

9.قابلیت تعویض آسان پانل ها

10.خواص آکوستیک فوق العاده.

مشخصات ورق های کامپوزیت :

 ◇◇ ورق های کـامپوزیت در عرض استاندارد 1220 میلیمتر و عرض حداکثر 1550 میلیمتر ،طول استاندارد 2440 میلیمتر و طول حداکثر 6000 میلیمتر ضخامت از 3 تا 6 میلیمتر موجود می باشند. هـر متر مربع از پـانل آلومینیوم تـنـهـا 3.5 تا 5.5 کیلوگرم وزن دارد که این مشخه بـارز در خصوص ایمنی در برابر زمین لزره و جابجـایی  آسان تاثیر بسـزایی دارد.

◇ ساخت تابلـوهاي كامپوزيت و نمــاسازي زمـينه سـاده و یـا طـرح دار

در اين نوع تابلو براي زمينه حروف از متريال كامپوزيت استفاده مي‌شود كه نوع حروف بر حسب سفارش مشتري ساخته مي‌شود بر روي آن نصب مي‌گردد.

 » نوع حروف روی نمای کامپوزیت را می توان از حروف برجسته پلاستیک – حروف برجسته چلنیوم و فلزی و یا حروف استیل استفاده نمود.

 طرح كامپوزيت نيز مي‌تواند ساده باشد و يا از تركيب چند رنگ استفاده شود که متناسب با نوع فعالیت و سلیقه کارفرما، بهترین گزینه انتخاب خواهد شد.

 »در مواردی طرح تابلو کامپوزیت میتواند تلفیقی از 2 یا 3 متریال مختلف باشد.

بدین منظور میتوان روی طرح نمای کامپـوزیت ، حروف برجسته پلاستیک ،حروف برجسته استیل یا چلنیوم استفاده نمود.

ساخت تابلوهاي كامپوزيت با برش حروف

◇◇ حروف بر روي كامپوزيت به وسيله ليزر برش داده مي‌شود  برش مي خورد وبعد با كنشكاف كردن لب ها به سمت داخل به اندازه 10 سانت خم مي خورد بعد از آن از سمت داخل كار طلق پلكسي سفيد به جاهاي كه نوشته برش خورده چسبانده شده بعد از آن روي پي و سي 1 سانتي مهتابي كار گذاشته مي شود كه باعث زيبايي بسيار بالاي تابلو ميگردد .

 » مي‌توان به جاي چسباندن طلق پلكسي سفيد از داخل كامپوزيت، بعد از برش كامپوزيت ، حروف و نوشته‌ها را از ورق پلكسي‌گلاس برش داده و روي كامپوزيت چسباند و براي روشن شدن حروف، در بخش زير حروف پلكس گلس شفاف بچسبانيم.

◇ در مجموعه تابلو سازی نـامـور طـرح اولیـه تابلو کامپوزیت ، نـمای کامپوزیت ساخـتـمان و یا نمـای تابـلو کـامپوزیت مغـازه ،بصورت 3بـعدی به مشتریان محترم ارائه شـده و بر اساس آن ،عیـنا همانند طــرح 3بعـدی کامپوزیت تابـلو پیـاده سازی و اجـرا خواهد شد.

نمای کامپوزیت در تابلوسازی

نمای کامپوزیت در تابلو سازی علاوه بر استحکام، القاء کننده زیبایی منحصر به فرد و ظاهری مدرن نیز می باشد.

استفاده از نمای کامپوزیت در تابلو سازی گزینه ای برتر به حساب می آید، زیرا کامپوزیت دوستدار محیط زیست است.

آیا می دانید که استفاده از تبلیغات، خصوصاً از نوع دیداری و چشمی یکی از انتخاب های مؤثر در پیشبرد کار شماست؟

استفاده از نمای کامپوزیت در تابلو سازی برای مغازه یا هر مکان دیگر ی که بخواهید، روش جذب مفیدی است که با زیبایی مدرنیته خود چشمها را خیره می کند. با ما در بررسی کامپوزیت همراه باشید.

کامپوزیت (Composites)

معجزه ای از طراحی در تکنولوژی که به سرعتی بالا، خود را در نمای کامپوزیت در تابلو سازی به عرصه ظهور رسانید.

کامپوزیت را از نظر لغوی می توان به مخلوط مرکب به معنای ساختار لایه لایه آن دانست. لایه لایه بودنی که از نظر شیمیایی ترکیب محسوب نمی شود. به عبارت دیگر کامپوزیت اغلب قالبی است متشکل از دو ورق نازک آلومینیوم 5% که ساختار مرکزی پلی اتیلن 3 میلی متری را احاطه نموده اند. این لایه ها بوسیله لایه هایی از چسب به هم متصل شده و می چسبند.

در تابلو سازی کامپوزیت جهت نصب در فضای خارجی لازم می شود که سطوح بیرونی آلومینیوم از عایق مقاوم به خراش، دما و رطوبت پوشیده شود. در این مواقع از رزین و محافظ پلی وینیل دی فلوراید (PVDF) استفاده می کنند.

بطور کلی می توان در تابلو سازی کامپوزیت به:

مصالح زیر ساختی مانند اتصالات، آهن آلات، پوشش ورق کامپوزیت، مصالح آب بندی و لایه نگهدارنده یا محافظ اشاره داشت.

 

برخی از مزایای تابلو سازی کامپوزیت

با توجه به یکنواختی و سطح مسطح آن قابلیت هر نوع چاپ دیجیتال، استیکر و رنگ آمیزی به صور گوناگون را دارد.

شستشو و تمیزی سهل آن حتی بوسیله آب باران

نصب آسان در زمان اندک

تابلو سازی کامپوزیت دارای دوام بالا، عمر طولانی، رنگ آمیزی و طراحی متنوع می باشد.

عایق حرارت و ضد آتش سوزی بوده و مقاومت بالا نسبت به رطوبت و تابش مستقیم نور خورشید دارد.

سبک است، قابلیت بازیافت داشته و دوستدار طبیعت است.

زیبا و مقرون به صرفه بوده و از قابلیت انعطاف خوبی برخوردار و به آسانی شکل می پذیرد.

انواع کامپوزیت

نمای کامپوزیت در تابلو سازی در واقع زمانی است که بر سردر یک مغازه یا بیلبورد های مورد استفاده در شهر دیده می شود که کامپوزیت به عنوان زیر نما بکار می رود. اگر بر روی این تابلو های کامپوزیتی، حروف به صورت برجسته چلنیوم نصب و اجراء شده باشد، تابلو کامپوزیت چلنیوم نامیده می شود.

حروف برجسته دیگری نظیر استیل، فلزی و نئون پلاستیک و … را نیز می توان در نمای کامپوزیت در تابلو سازی بکار برد.

همچنین در نمای کامپوزیت در تابلو سازی می توان از ورق طرح چوب، طرح سنگ، طرح استیل، نانو و … نیز استفاده کرد.

قیمت کامپوزیت

با توجه به تغییرات ارز، قیمت ورق کامپوزیت هم متغیر و به صورت روزانه استعلام می شود. اما موارد مؤثر در قیمت کامپوزیت عبارتند از:

برند های گوناگون در کامپوزیت

اندازه ضخامت و درجه خلوص و براقی ورق

انواع مختلف نانو و معمولی موجود در بازار

ضد خش بودن و ضد حریق بودن آن

رنگ بندی و چگونگی اجراء و روش استفاده شده در تابلو سازی کامپوزیت